Domki dla kotów ze zużytych mebli biurowych

fot. Shutterstock

W Nowej Soli, w województwie lubuskim koty otrzymają dodatkowe schronienie na zimę. Pracownicy Urzędu Miejskiego budują domki z nietypowych materiałów. Inicjatywę opisuje rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli, Ewa Batko.

W Nowej Soli powstała wspaniała inicjatywa. Wolno żyjące koty otrzymają na zimę nowe schronienie. Chodzi o pomysłowe wykorzystanie starych mebli. Domki dla kotów ze zużytych mebli są już w trakcie budowy.

Koty w Nowej Soli

Wstępne szacunki nowosolskiego magistratu podają, że wolno bytujących kotów w Nowej Soli może być nawet ponad 1200. Kotami obecnie zajmuje się 120 wolontariuszy – zwierzęta są przez nich dokarmiane i doglądane. Jednak nadchodzi zima, a wraz z nią mrozy i coraz trudniejsze warunki do życia dla tych wolno żyjących kotów. W związku z tym pojawił się pomysł, żeby kreatywnie wykorzystać meble, które i tak nie spełniały już swoich funkcji.

Domki dla kotów ze zużytych mebli

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Nowej Soli budują domki dla kotów ze zużytych mebli biurowych. Rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli – Ewa Batko – przekazała, że wnętrza domków zrobione są z materiałów rozbiórkowych, pochodzących ze starych urzędniczych mebli, takich jak szafy i biurka. Materiały do budowy domków pochodzą także z posuszu drzew. Dzięki tej inicjatywie, podczas najchłodniejszych miesięcy wolno żyjące koty będą miały ciepłe schronienie.

Koty częścią miejskiego ekosystemu

Rzeczniczka dodała również, że koty wolno bytujące są częścią miejskiego ekosystemu. To właśnie dzięki nim w mieście jest mniej szkodników i gryzoni, takich jak myszy czy szczury. Obecnie koty te żyją w piwnicach bloków czy kamienic lub w ogródkach działkowych. Ewa Batko podkreśla jednak, że coraz trudniej będzie znaleźć kotom spokojne i bezpieczne miejsce do życia. Rzeczniczka apeluje także, żeby pomagać wolno żyjącym kotom, nie przesiedlać ich, nie krzywdzić, a także nie utrudniać im zdobywania pożywienia lub schronienia.

Domki dla kotów ze zużytych mebli – kiedy się pojawią?

Jeszcze w tym miesiącu trafią one na tereny miejskie. Ustawimy je w miejscach, na których znajdują się kocie siedliska. Pierwsze z nich już ustawiliśmy – relacjonuje rzecznika Ewa Batko.

Na chwilę obecną powstało już kilkadziesiąt specjalnych domków dla wolno żyjących kotów w Nowej Soli.

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródło: https://tvn24.pl/poznan/nowa-sol-stare-meble-z-urzedu-wykorzystano-do-budowy-budek-dla-bezdomnych-kotow-zerowaste-upcycling-5483332

Autor: Natalia Borzuta
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments