Ten japoński kot myśli, że jest psem… Zobaczcie, jakie to urocze!


Niektóre kocie relacje z psami bywają dość burzliwe... Ale nie zawsze! Ten japoński kot o imieniu Kiki myśli, że jest psem. A konkretnie shibą!

Każdy, kto ma w swoim domu kota i psa wie, jakie problemy może nieść ze sobą takie połączenie. Różne charaktery i odmienne instynkty powodują, że domowe czworonogi tych dwóch gatunków nie zawsze dobre się dogadują. Chyba że trafi się na mruczka, który myśli, że jest psem! Poznajcie Kiki – kota, który uważa się za psa rasy shiba.

Ten kot myśli, że jest psem!

Kiki to kot amerykański krótkowłosy, który mieszka w Japonii wraz ze swoim psim rodzeństwem – trzema shibami Saki, Ibuki i Hazuki. Nie tylko doskonale się z nimi dogaduje, ale także zachowuje się zupełnie tak jak one! Cała czworonożna rodzina to prawdziwe gwiazdy Instagrama. Ich opiekunowie dzielą się na nim zdjęciami i filmikami, jak zwierzaki śpią razem, bawią się, a nawet grzecznie czekają na jedzenie. Psiaki również ani trochę nie przejmują się, że ich kompanem jest mruczek. Traktują zwierzaka na równi z innymi członkami rodziny.

View this post on Instagram

ちゃきたんのお耳😂 * * * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.7kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.8kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱#キキ #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby 🎂10/23/2019 ♂2.7kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

W przeciwieństwie do większości kotów, Kiki nie chodzi własnymi drogami. Jest kotem posłusznym i doskonale wyszkolonym. Posiada niezwykłą umiejętność naśladowania swojego psiego rodzeństwa, dzięki czemu zdobywa popularność nie tylko wśród kociarzy, ale także wśród fanów wyłącznie szczekających czworonogów.

View this post on Instagram

猿も木から落ちる、河童の川流れ、キキの食べ損ない😂 ちなみに、最初の曲のタイトルが『Don't stop』 かけてみたんですけど、シャレ分かるかな?😁 * * * 昨日27日19時半から放送のNHK『所さん!大変ですよ』に、にむちゃん出てました😆 * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.7kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.8kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱キキ (愛称キキしゃん) #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby #ブルータビー 🎂10/23/2019 ♂3.1kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

Wychowany od maleńkości u boku shib kociak nauczył się także perfekcyjnie pozować do zdjęć i robi to o wiele lepiej niż większość psów! Wraz ze swoimi opiekunami Kiki odwiedza również przeróżne kawiarnie i towarzyszy psiakom w spacerach. Wziął także udział w japońskiej paradzie shib!

Kot, który myśli, że jest psem, zdobywa coraz więcej fanów!

Instagramowy profil wielogatukowego rodzeństwa obserwuje już ponad 187 tysięcy internautów. Nic dziwnego – taki kociak nie trafia się często! Mruczek trafił do psiej rodziny ledwo na początku tego roku, a już zachowuje się tak, jakby spędził z psiakami wiele lat. Początkowo przejęty obecnością psów kotek bardzo szybko odnalazł się w ich towarzystwie. Już po trzecim dniu cała ekipa wspólnie ucięła sobie poobiednią drzemkę na kanapie.

Oczywiście Kiki nie jest jedynym kotem, który tak dobrze żyje ze swoim rodzeństwem. Na Instagramie możemy znaleźć wiele psio-kocich par, które nie potrafią bez siebie żyć! Odpowiednie zapoznanie zwierzaków i dbanie o rozwój prawidłowych relacji mogą sprawić, że kot i pies staną się prawdziwie nierozłącznymi przyjaciółmi.

Autor: Aleksandra Prochocka
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments