Dziecko wzięło na ręce małego kotka. Zainterweniowała kocia mama

fot. Shutterstock

Dziecko chciało przytulić malutkiego kotka. Mruczek cały czas płakał, więc zainterweniowała jego kocia mama.

Obecność mruczka w domu wpływa pozytywnie na wszystkich domowników, zwłaszcza na tych najmłodszych. Wychowywanie w towarzystwie kota uczy dziecko, czym jest odpowiedzialność, empatia i poczucie obowiązku za inną istotę. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że maluch może nie mieć odpowiedniego podejścia do zwierząt. Dlatego to nie na nim, a na jego rodzicu spoczywa obowiązek dopilnowania, aby nikomu nic się nie stało. W tym przypadku dorośli nie wykazali rozsądku, więc do akcji wkroczyła kocia mama, która zabrała kotka z rąk dziecka.

Widok pociechy bawiącej się z małymi zwierzakami może być uroczy. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż kocięta wyglądają jak maskotki, to nimi nie są. Jeśli jednak w porę nie zainterweniujesz, kiedy twój maluch robi coś, co nie podoba się kociakowi, to na pewno zrobi to jego mama – oczywiście, jeżeli znajduje się w pobliżu.

Kocia mama zabrała kotka z rąk dziecka

W internecie krąży filmik, w którym kocia mama zabrała swojego malucha z rąk ludzkiego dziecka. Na wideo widać, jak dziecko trzyma na rękach niedawno urodzonego mruczka, który cały czas płacze. Zaniepokojona kocia mama krąży w pobliżu, by zabrać swojego malucha. Dziewczynka jednak nie pozwala sobie odebrać kociaka. Ostatecznie zdesperowana kotka staje na tylnych łapkach, by złapać swoje dziecko w pyszczek i zanieść je do kryjówki.

 

Powyższy filmik budzi uzasadnione kontrowersje – dziecko trzymające kociaka jest tak małe, że w każdej chwili mogło upuścić bezbronnego malucha. Nasuwa się oczywiste pytanie: gdzie byli dorośli? Dlaczego, zamiast odebrać zwierzątko, zajmowali się nagrywaniem? Trudno nie odnieść wrażenia, że mogło dojść do nieszczęścia. Największą przytomnością wykazała się kocia matka, która przerwała potencjalnie niebezpieczną sytuację…

Instynkt macierzyński

Kotki, opiekując się małymi kociętami, przejawiają silny instynkt macierzyński. Kocia mama – jak w przypadku wielu innych gatunków – odgrywa kluczową rolę w życiu swojego potomstwa. Dba o ich bezpieczeństwo, rozwija w nich naturalne instynkty i oczywiście je pielęgnuje.

To prawda, że trudno się oprzeć kociętom, jednak kocia mama nie lubi, kiedy ludzie dotykają jej miotu. I nie ma to nic wspólnego z tym, że nagle przestała ci ufać – po prostu instynkt nakazuje jej chronić maleństwa. Dlatego cierpliwie poczekaj z pieszczotami do momentu, aż ona i kotki będą na nie gotowe.

źródło: rumble.com | zdjęcie główne: screen z nagrania 

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments