Zaginiony kot niespodziewanie odnalazł się po roku


Pupil młodej Amerykanki zaginął tuż przed jej przeprowadzką do innego miasta. Rok później i 4500 km dalej znów są razem!

Zaginięcie kota to zawsze ogromny stres. Tym większy, gdy do zniknięcia pupila dochodzi tuż przed planowaną przeprowadzką – to właśnie przytrafiło się Anne Shackelford. Mruczek kobiety, kot Riley, wyszedł z domu i nie wrócił w momencie, gdy Amerykanka szykowała się do zmiany miejsca zamieszkania. Na szczęście ta konkretna historia znalazła szczęśliwe zakończenie – tyle tylko, że… rok później.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Kot Riley był widziany przez swoją opiekunkę po raz ostatni w lutym 2019, gdy rankiem wychodził przez klapkę z ich domu w Clarksville. Niestety, z jakiegoś powodu nie wrócił – po miesiącu poszukiwań Anne nie mogła go nigdzie odnaleźć. Sytuację komplikował fakt, że kobieta dostała nową posadę w Seattle i przygotowywała się do przeprowadzki. Nie mogła znieść myśli o tym, że miałaby wyjechać bez swojego kota.

Publiée par Anne Shackelford sur Dimanche 14 avril 2019

 

Jest dla mnie kimś wyjątkowym. Wszyscy mówili, że przecież mogę wziąć innego kota. Za każdym razem odpowiadałam, że nie ma mowy, żeby udało mi się zastąpić go innym zwierzakiem – mówi Anne.

Niestety, czas płynął, a o mruczku nie było żadnych wieści. Anne z ciężkim sercem przeniosła się do Seattle. Nie porzuciła jednak nadziei na odnalezienie pupila. Rozpoczęła intensywne poszukiwania za pomocą Facebooka. Zamieściła zdjęcia Rileya m.in. na grupie Lost and Found Pets of Clarksville Tennessee z nadzieją, że być może ktoś rozpozna jej zgubę. Jednocześnie sama przeszukiwała wszelkie ogłoszenia o bezdomnych kotach znalezionych w okolicy jej dawnego miejsca zamieszkania.

Kot Riley namierzony

Cierpliwość i determinacja kobiety w końcu została nagrodzona. Rok po zaginięciu pupila, na początku lutego bieżącego roku, Anne zobaczyła zdjęcia znajomo wyglądającego mruczka na jednej z grup a Facebooku. Kot został znaleziony przez wolontariuszy z Cats M.E.O.W TNR – organizacji wyłapującej wolno żyjące koty, by poddać je kastracji. Dla pewności Anne porównała zdjęcia – to wystarczyło, by pozbyła się wszelkich wątpliwości. To był jej kot – Riley!

Z pomocą życzliwych ludzi z Clarksville, Riley pokonał 4500 km, by znaleźć się w Seattle i wrócić do swojej opiekunki Anne. Po roku rozłąki znów są razem!

Publiée par NewsChannel 5 Nashville sur Dimanche 23 février 2020

Wolontariusze i osoby zaangażowane w akcję powrotu mruczka nie kryją radości, ale podkreślają, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Riley i Anne mieli naprawdę wiele szczęścia – choć bez wątpienia kluczową rolę odegrało tutaj zaangażowanie, z jakim kobieta szukała informacji o pupilu. Nie zniechęciła się nawet wówczas, gdy szanse na jego odnalezienie wydawały się minimalne. W efekcie oboje znów mogą cieszyć się swoim towarzystwem.

źródło: eu.theleafchronicle.com | zdjęcia: facebook.com

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments