Belarus – kot z zezem, który skradnie również twoje serce

fot. www.instagram.com/my_boy_belarus

Kot z zezem trafił do domu Rachel. Od tamtej pory stał się jej drugim cieniem – stęskniony za „swoim” człowiekiem, nie odstępuje jej na krok.

W Animal Care & Control na nowy dom czekał uroczy kot z zezem. Był jednym z wielu podopiecznych fundacji. Chociaż był niezwykle łagodny i towarzyski wobec wszystkich odwiedzających schronisko, to pracownicy obawiali się, że kot przez swoją widoczną wadę nie znajdzie tak szybko domu, jak inne zwierzęta. Mylili się. Obecnie mruczek jest bardzo szczęśliwym kotem i… gwiazdą Internetu.

View this post on Instagram

#tbt to this glamour shot by the amazing @ericalikescats. What do you think I’m day dreaming about?

A post shared by Belarus The Cat (@my_boy_belarus) on

Kot z zezem znalazł kochający dom!

Kot bardzo chciał znaleźć nowy dom. Kiedy do Animal Care & Control przychodzili ludzie, aby zobaczyć podopiecznych, mruczek z wadą oczu wychodził im naprzeciw.

Często stawał nawet na dwie łapki i zaglądał ludziom w oczy. Jakby pytając: „Czy nie jestem ci potrzebny właśnie ja?” – relacjonują pracownicy Animal Care & Control.

Prawie dwa lata temu Rachel adoptowała uroczego kota, który urodził się z wadą oczu. Podopieczny Animal Care & Control od razu skradł serce kobiety. Po wypełnieniu niezbędnych formularzy adopcyjnych mruczek zamieszkał w nowym domu. Rachel nadała pupilowi dość nietypowe imię – Belarus (z angielskiego: Białoruś).

Belarus, poza wadą oczu – zezem, jest normalnym kotem, który uwielbia się bawić i psocić.

Jest bardzo aktywnym i niezwykle ciekawskim kotem. Uwielbia bawić się piłkeczkami i niemal każdym innym małym przedmiotem, który da radę złapać – mówi Rachel, opiekunka Belarusa.

Opiekunka Belarusa założyła pupilowi konto na Instagramie. Obecnie jego profil śledzi ponad 250 tysięcy osób.

Rachel pomaga też innym kotom

Rachel dba nie tylko o Belarusa, którego zaadoptowała, ale też chętnie pomaga innym podopiecznym Animal Care & Control. Kobieta regularnie organizuje różne zbiórki, a zebrane środki przekazuje fundacji. W 2019 roku na rzecz zwierząt udało jej się zebrać 15 560 złotych. Jak przyznaje Rachel, to dzięki Belarusowi, który jest twarzą zbiórek, ma możliwość pozyskiwania tych funduszy.

Belarus wzbudził duże zainteresowanie na Instagramie. Ten kot to kolejny przykład na to, że mruczek z niedoskonałościami może być jak najbardziej doskonały!

Zobacz wspaniałego kota Belarusa – przejdź na następne strony, by wyświetlić więcej zdjęć!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments