Kotka Abigail czuwała przy ciele zmarłego przyjaciela

fot. Shutterstock

Byli nierozłączni - okoliczni mieszkańcy kojarzyli uroczą, mruczącą parę przyjaciół. Kotka Abigail została przy swoim wiernym towarzyszu do końca.

Koty bez problemu potrafią nawiązywać więzi z przedstawicielami różnych gatunków, a także między sobą. Ta historia – choć smutna – pokazuje, jakimi są wspaniałymi zwierzętami. Bezdomna kotka Abigail często była widywana podczas spacerów po Wembley w towarzystwie innego kota. Aż do dnia, w którym doszło do tragedii.

kotka Abigail
fot. Mayhew Animal Home

Kotka Abigail czuwała przy swoim towarzyszu

Abigail to roczna kotka, którą można było spotkać podczas spacerów. U jej boku zawsze znajdował się ten sam kot – jej towarzysz. Wzajemnie się o siebie troszczyli i odkrywali nowe miejsca. Okoliczni mieszkańcy byli przyzwyczajeni do widoki tej dwójki.

Kotka Abigail i jej towarzysz byli nierozłączni. Niestety pewnego dnia doszło do tragicznego wypadku. Przypadkowy przechodzień zauważył, że na drodze nieruchomo leży kot, a nad nim stoi inny mruczek. Okazało się, że towarzysz Abigail został potrącony przez samochód. Mruczek doznał rozległych obrażeń i zginął na miejscu zdarzenia. Kotka została u boku swojego przyjaciela aż do ostatniej chwili – czekała, dopóki nie przyjechała pomoc. W końcu na miejscu pojawiła się Tania Mazzoni, Specjalista ds. Dobrostanu Zwierząt. Kotka odmawiała porzucenia swojego najbliższego towarzysza. Wobec zaistniałej sytuacja Tania musiała zabrać do organizacji… oba koty.

Feline friends separated by tragedy ?

When Abigail's feline friend was killed in a serious car accident, she never left his side. She remained there until our Animal Welfare Officers arrived on the scene. Her compassion was heartbreaking to witness. ?Read Abigail's story, here. ? https://mayh.ws/AboutAbigail

Publiée par Mayhew sur Mardi 18 février 2020

Co dalej z kotką?

Abigail zabrano do lekarza weterynarii. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest okazem zdrowia, jednak odejście przyjaciela bardzo wpłynęło na jej stan psychiczny – była przerażona i zestresowana. Kotka nie miała wszczepionego czipa i nikt się po nią nie zgłosił.

Abigail – jak mówią pracownicy organizacji – jest niesamowicie czułym, kochającym i oswojonym kotem. W oczekiwaniu na nowy dom kotkę poddano zabiegowi sterylizacji, a także zaszczepiono.

Na szczęście kotka nie musiała długo czekać, by ktoś zdecydował się na jej adopcję i otrzymała tak potrzebną jej miłość.

źródło: metro.co.uk

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments