„Magiczna” kuweta przeanalizuje stan zdrowia twojego kota


Startup LuluPet z Tajwanu zaprezentował na targach CES 2020 innowacyjną kuwetę, która analizuje kocie nieczystości. Jak to dokładnie działa?

Kuweta to najważniejsze kocie akcesorium. Ponieważ załatwianie się poza kuwetą to jeden z najczęściej spotykanych problemów z kotami, jest bardzo ważne, by kocia toaleta spełniała wszystkie najważniejsze wymagania. Powinna być duża, wygodna, czysta, wypełniona kilkucentymetrową warstwą ulubionego podłoża i usytuowana w otwartym, łatwo dostępnym dla mruczka miejscu. A co by było, gdyby dodatkowo kontrolowała kocie zdrowie? Według producentów LuluPet, kuweta Al Kitty to potrafi!

Magiczna kuweta Al Kitty

LuluPet – tajwański startup i pomysłodawca magicznej kuwety zapewnia, że jego produkt powstał po to, aby kontrolować zdrowia kota. Celem gadżetu zaprezentowanego na targach innowacyjnych rozwiązań CES 2020 jest pomoc we wczesnym rozpoznawaniu dolegliwości, które u mruczków najczęściej dają o sobie znać właśnie w kuwecie. Koty to zwierzęta, które starają się ukrywać swoje przypadłości. Stała analiza moczu i kału to świetny pomysł na dbanie o zdrowie zwierzaka i szansa na wyprzedzenie choroby.

▍鎖定粉專!LuluPet 明晚即將在嘖嘖正式開賣? #集資倒數一天,填問卷開啟超早鳥通知:http://bit.ly/39MPTrp 每個毛孩的生命都是獨一無二,所以面對他們的罹病,我們越加不捨…根據統計,貓咪 70%…

Publiée par LuluPet AI 智慧貓砂盆 sur Mardi 7 janvier 2020

Kuweta All Kitty to według producentów pierwsza kocia toaleta na świecie wyposażona w możliwość analizy kału i moczu zwierzaka oraz monitorowanie częstotliwości załatwiania się. Na jakiej zasadzie działa? Otóż kuwetą steruje specjalnie stworzona aplikacja, którą opiekun może obsługiwać na telefonie bądź na komputerze.

Co potrafi kuweta Al Kitty?

Odchody kota można podzielić na 7 kategorii, od zaparć po biegunkę. Zaparcia mogą być spowodowane np. uciskiem guza, podczas gdy objawy biegunki mogą być wynikiem powszechnych chorób ogólnoustrojowych, takich jak niewydolność nerek. Urządzenie wysyła dane do programu, a ten analizuje próbkę poprzez porównanie jej z zaprogramowaną skalą. Co więcej, inteligentna kuweta ma wbudowaną kamerę i czujnik masy. Waży mruczka i potrafi zasugerować, że kot potrzebuje więcej bądź mniej jedzenia, czy nawet wody.

A co jeśli masz kilka kotów w domu? W takiej sytuacji tym bardziej trudno o kontrolę zdrowia każdego z osobników. Nigdy bowiem nie masz pewności, który z mruczków korzystał z kuwety jako ostatni… Spokojnie – zaawansowana kuweta Al Kitty potrafi rozpoznawać koty poprzez identyfikację futra, a dzięki temu rozpoznaje także ich „łazienkowe produkty”.

Publiée par LuluPet AI 智慧貓砂盆 sur Mercredi 11 décembre 2019

Ile kosztuje?

Kuweta ma wejść na rynek w marcu 2020 roku i kosztować około 150 $, czyli prawie 600 zł. LuluPet twierdzi, że planuje również dalszy rozwój sztucznej inteligencji i umożliwienie przeprowadzenia wstępnej diagnostyki poprzez obserwację stolca.

Kuweta Al Kitty to dobry krok w kierunku dbania o zdrowie kociego pupila. Ogólny cel producenta jest godny pochwały. Pamiętajmy jednak, że zarówno żwirek, który rozpoznaje skład moczu, czy kuweta analizująca odchody nie są w stanie (na razie) zastąpić tradycyjnego badania weterynaryjnego. Nie należy polegać jedynie na tego typu rozwiązaniach technicznych. Urządzenie może przegapić istotne sygnały świadczące o pogorszeniu się stanu zwierzaka lub po prostu zawieść od strony technologicznej. Mimo ogromnego postępu i rozwoju nic nie zastąpi wnikliwej obserwacji i regularnych badań krwi oraz moczu.

Źródło: www.theverge.com | zdjęcia: LuluPet智慧貓砂盆

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments