Pitbul przygarnął małe kocięta! Ta historia chwyta za serce


Jak pies z kotem? Nie tym razem! Oni się uwielbiają...

Pies przygarnął kocięta? Takie zdanie mało kogo dziwi. Coraz częściej słyszymy historie kociąt wychowanych przez psa lub szczeniąt, którymi zaopiekowała się kotka. Ale ta historia dotyczy psa szczególnej rasy. I to samca!

Precz ze stereotypami!

Mieszkający w Meksyku Juan José P. Flores opowiedział wspaniałą historię, która przytrafiła mu się dzięki jego psiakowi – Hadesowi. Już samo imię pupila brzmi groźnie. Dodajmy więc, że Hades jest pitbulem. Wiele osób ma sporo obaw w związku z psami tej rasy. Często można usłyszeć opinie, jakoby miały one być agresywne, złośliwe i nieobliczalne.

Jednak każdy pies to inna osobowość, a właściwa praca z opiekunem jest w stanie wyprowadzić nawet najtrudniejszego psa na prostą. Prawidłowe wychowanie sprawia, że pitbul to sympatyczny towarzysz rodziny. Taki jest właśnie Hades – nie sprawia żadnych problemów. Można powiedzieć więcej – to wzór do naśladowania!

Pies przygarnął kocięta?!

W sąsiedztwie Juana i Hadesa od dłuższego czasu mieszkał bezpański kot. Był dziki i nie dawał do siebie podejść. Jednak Juan mimo wszystko postanowił się nim zaopiekować – w miarę swoich możliwości. Przede wszystkim starał się zapewnić kotu wodę i pożywienie.

Pewnego dnia mężczyzna usłyszał, jak ktoś dobija się do tylnych drzwi jego domu. Zdziwiony poszedł je otworzyć, jednak zamiast człowieka, zastał tam rozemocjonowanego Hadesa. Pies ewidentnie starał się mu coś pokazać. Jak szybko się okazało, w budzie Hadesa schronienie znalazła kicia z sąsiedztwa. Ewidentnie spodziewała się kociąt. Hades wcale nie próbował wygonić jej ze swojego mieszkanka. Przeciwnie! Przyciągnął kocyk przed wejście do budy i leżał tam, pilnując współlokatorki.

Kiedy mruczka się okociła, pies ośmielił ją na tyle, że pozwoliła przenieść się wraz z dwójką ślicznych, zdrowych maluszków do domu Juana. Hades szybko zaprzyjaźnił się z kotką, która dostała na imię Nicole. Nie odstępował jej niemal na krok i bardzo troskliwie opiekował się kociętami. Czy to możliwe, że poczuł się tatusiem? Jedno jest pewne: pies przygarnął kocięta z radością.

Czytaj też: Słodki pies i naburmuszony kot. Słodka mieszanka podbija internet!

Tata pies, mama kot i wujek Juan

Pod troskliwą opieką Juana, Hadesa i Nicole małe kociaki szybko dorosły i znalazły własne, kochające domy. Opiekun zwierząt jest zachwycony zachowaniem swojego podopiecznego i przekonuje, że pitbule to wspaniałe psy. Jeśli ma się do nich odpowiednie podejście, można zyskać fantastycznych i czułych przyjaciół.

źródło: Boredpanda | zdjęcie główne: Facebook

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments