Wiecznie wkurzony kot Juno


Choć jego wygląd budzi respekt, w rzeczywistości jest podobno bardzo wesoły. Kim jest koci ulubieniec internautów?

Nie jest tajemnicą, że internauci uwielbiają niezwykłe koty. Im bardziej się czymś wyróżniają, tym lepiej – to może być umaszczenie, jakaś wada genetyczna, albo po prostu wyraz pyszczka. Juno, szerzej znany jako Angry Cat, w pierwszej chwili budzi raczej nieprzyjemne wrażenie – wygląda, jakby ktoś bezczelnie ukradł mu tuńczyka. Albo zapomniał posprzątać kuwetę. Jego opiekunka zapewnia jednak, że to tylko pozory…

Juno The Angry Cat

Duży, bardzo puszysty kot z groźną miną i przeszywającym spojrzeniem złotych oczu – tak wygląda niemal każde z kilkuset zdjęć na oficjalnym profilu Juno. Kocura obserwuje ponad 180 tysięcy fanów – więcej niż niejedną aspirującą celebrytkę. Wprawdzie do sławy nieodżałowanej Grumpy Cat wciąż mu daleko, jednak jest na bardzo dobrej drodze. Choćby dlatego, że trudno przejść obok niego obojętnie.

View this post on Instagram

Side note from Juno’s human: Why is he the coolest looking cat ever????

A post shared by Juno The Angry Cat (@junotheangrycat) on

Opiekunką Juno jest 21-letnia Dominique Teta z New Jersey. Kobieta twierdzi, że postanowiła założyć mu konto na Instagramie po tym, jak reagowali na niego jej znajomi. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – internauci do tego stopnia pokochali Juno, że zaczęli domagać się gadżetów z jego wizerunkiem.

Jaka to rasa?

No właśnie: jakiej rasy jest Juno? Okazuje się, że jego groźny wygląd to rezultat dość oryginalnej mieszanki genów. Jego mama miała być brązową kotką himalajską, zaś ojciec mieszanką rasy himalajskiej i burmskiej. Nie są to jednak zweryfikowane informacje.

Obecnie czekamy na wyniki testów DNA, by doprecyzować tę kwestię. Znam Juno od dnia jego narodzin – co ciekawe, był jednym kotkiem w miocie, co jest dość rzadkim zjawiskiem – wspomina Dominique.

View this post on Instagram

Who else can relate to Juno’s mood today?

A post shared by Juno The Angry Cat (@junotheangrycat) on

Choć występuje pod znaczącym pseudonimem Angry Cat, w rzeczywistości Juno wcale nie jest ani agresywny, ani ponury. Wręcz przeciwnie, jego opiekunka zapewnia, że to bardzo wesoły kot.

Lubi bawić się sam nocą w kuchni. Podejrzewamy, że będąc jedynakiem po prostu nauczył się bawić sam ze sobą. Mimo to uwielbia nam towarzyszyć i czasem przychodzi na kolana, żeby podrapać go pod brodą – mówi Dominique.

Jak wam się podoba „wkurzony” kot Juno? Obserwujecie go na Instagramie?

źródło: metro.co.uk | zdjęcia: instagram.com/junotheangrycat

Autor: Agata Kufel
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments