Wyzwanie koty vs. psy podbija Internet!


W mediach społecznościowych popularne jest wyzwanie, w którym biorą udział koty i psy. Każdy zwierzak ma inny sposób na pokonanie toru przeszkód.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele państw wprowadziło obostrzenia, w tym nakaz dystansowania się i pozostawania w domach. Aby sobie jakoś urozmaicić ten czas, ludzie organizują różne challenge. Ostatnimi czasy media społecznościowe szturmem podbija wyzwanie, w którym biorą udział koty i psy. Na czym polega?

Koty vs. psy – wyzwanie

W tym domowym „eksperymencie” opiekunowie zarówno kotów, jak i psów mają możliwość sprawdzenia, jak ich pupile poradzą sobie z zadaniem, jakim jest pokonanie toru przeszkód. Nie da się ukryć, że koty podchodzą do jego wykonania zupełnie inaczej niż psy. Wyzwanie idealnie ukazuje różnice pomiędzy tymi gatunkami, co oczywiście nie znaczy, że którykolwiek jest lepszy od drugiego.

Wyważony spokój vs. żywiołowość

Opiekunowie zwierzaków w niewielkich odstępach rozstawiali m.in. swoje kosmetyki, kubeczki, klocki czy inne drobne przedmioty. Zadaniem kota, jak i psa było przejście przez przeszkody. Prościzna?

Koty do pokonania toru przeszkód podeszły poważniej niż psy. Z wielką gracją i ostrożnością mijały poustawiane przeszkody, które pozostawały na miejscu. Cóż, kociarze na pewno nie są tym zaskoczeni – w końcu wiedzą, że mruczki z wielką klasą potrafią np. wdrapać się na zasłony. Z kolei psy nie próbowały nawet udawać, że się starają – żwawo i wesoło ruszały przez tor przeszkód, byle jak najszybciej dotrzeć do opiekuna, a merdający przy tym wesoło ogon na pewno im w tym nie pomagał. Trzeba jednak przyznać, że niektóre psy starały się w tym zadaniu dorównać kotom, np. golden retriever (filmik od captains_adventure), który przeszedł tor „śpiewająco”.

Zarówno koty, jak i psy to wspaniałe zwierzęta i chociaż wyzwanie doskonale obnażyło prawdziwą naturę każdego z tych gatunków, to nie zapominajmy, że przede wszystkim chodzi w nim o zabawę.

Jesteśmy ciekawi, jak podszedłbyś do pokonania toru przeszkód – bliższy byłby ci koci sposób czy psi? 😉 A może masz w domu kota i psa i chciałbyś podjąć się wyzwania? Jeśli tak, to koniecznie wrzuć filmik w komentarzu.

Aby zobaczyć więcej filmików z wyzwania, przejdź na kolejne podstrony!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments