REKLAMA
REKLAMA

19.10.2021

Co twój kot chciałby od ciebie usłyszeć? Już teraz możesz się tego dowiedzieć

Nikoletta Parchimowicz

Nikoletta Parchimowicz

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Jeśli szepniesz swojemu pupilowi jedno z tych magicznych zdań, jego miłość i sympatię masz jak w banku! Sprawdź, co kot chciałby usłyszeć od swojego człowieka.

co kot chciałby usłyszeć

fot. Shutterstock

REKLAMA

Opinie o tym, czy koty rozumieją ludzką mowę, są wśród badaczy podzielone. Ale opiekunowie nie mają co do tego żadnych wątpliwości! Koty słyszą i rozumieją to, co do nich mówimy. Może nie na wszystko zwracają uwagę, może nie zawsze wyglądają tak, jakby rozumiały, ale gwarantujemy wam – koty słyszą oraz pojmują. Z tym że do swej świadomości przyjmują akurat tylko to, co chcą, to, co się im opłaca. W tym właśnie tkwi koci geniusz. A czy ciekawi was, co kot chciałby tak naprawdę usłyszeć od swojego ukochanego opiekuna? Nas bardzo! Dlatego postanowiliśmy wybrać się w głąb kociego umysłu i oto wyniki naszych badań.

Co kot chciałby od ciebie usłyszeć?

W idealnym kocim świecie opiekun tak właśnie mówi do swojego ukochanego mruczka…

  • „Możesz drapać, ile chcesz” – koty mają naturalną potrzebę drapania różnych powierzchni, niestety w domach często są za to ganione. Dlatego zielone światło na drapanko to marzenie wielu mruczków!
  • „Wszyscy weterynarze wyjechali z kraju” – niewiele kotów lubi podróże do gabinetu weterynaryjnego, samych lekarzy też większość sympatią nie darzy. Wiadomość o tym, że wszyscy wyjechali, ucieszyłaby na pewno wszystkich mruczycieli!
  • „Uwielbiam, gdy kładziesz mi się na klawiaturze” – home office z kotem bywa trudne, w końcu na klawiaturze jest tak wygodnie. Na szczęście przerwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, także śmiało mruczku.
  • „Nigdy nie zabraknie na saszety” – co jak co, ale jedzonko zawsze musi być w zapasie! Pusta półka z kocią karmą to cios w kocie serce. A raczej w brzuszek.
  • „Kochanego kociego ciałka nigdy za wiele” – a jeśli już o saszetach mowa. Czasami, gdy smakują za bardzo, ni stąd, ni zowąd, pojawia się brzuszek. Na samą myśl o odchudzaniu koty przechodzi zimny dreszcz, dlatego z pewnością wolałyby usłyszeć, że wszystko jest w porządku.
  • „Zdobędę dla ciebie wszystkie pudełka świata” – to najlepsza obietnica, jaką możesz złożyć. Małe, duże, domowe czy dzikie – wszystkie koty kochają pudełka i każdy z nich chciałby mieć je wszystkie!
  • „Już nie zamknę żadnych drzwi przed twoim pyszczkiem” – gdyby koty mogły wybrać najbardziej bezużyteczny wymysł człowieka, z dużą dozą prawdopodobieństwa byłyby to drzwi. Jedyne drzwi, jakie kot jest w stanie zaakceptować, to otwarte drzwi.
  • „Pies wyjeżdża” – większość kotów uważa swoich psich współlokatorów za przedziwnych i niezrozumiałych. Ich entuzjazm, wylewne okazywanie emocji, nieposkromiona ochota sprawiania radości człowiekowi – dla kota to po prostu niepojęte! Wolne od psa to wolne od tych wszystkich abstrakcyjnych sytuacji.
  • „Dożywocie dla praktykujących usuwanie kocich pazurów!” – to okrutny, niehumanitarny zabieg, prowadzący do trwałego okaleczenia. Nie wszędzie na świecie jest on zakazany. Czas najwyższy zakończyć te brutalne praktyki.
REKLAMA

Ton głosu ma znaczenie

Gdybyś te wszystkie rzeczy mówił swojemu pupilowi – miałbyś najszczęśliwszego kota na świecie pod swym dachem. Pamiętaj, że dla kotów nie zawsze najważniejsze są słowa. Kształt literek w naszym alfabecie kompletnie ich nie interesuje. To, na co zwracają większą uwagę, to tembr głosu. To z niego mruczki potrafią wyczytać najwięcej, np. nastroje i emocje opiekuna. A więc nieważne, co powiesz, ważne, jak to powiesz! Zatem co dziś szepniesz swemu kotkowi do uszka? A może masz swoją propozycję, która nie ma sobie równych wśród naszych? Co twój kot chciałby usłyszeć od ciebie?

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

Podziel się tym artykułem:

Nikoletta Parchimowicz
Nikoletta Parchimowicz

Miłośniczka kotów, catsitterka, behawiorystka. Piszę o kotach od wielu lat. O ich naturze uczę się natomiast, odkąd pamiętam. Czuję z kotowatymi niesamowitą więź i porozumienie.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki (1).png

Pobierz darmowy poradnik!

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „Poznaj całą prawdę o kotach” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s