Najdziwniejsze akcesoria dla kotów


Oto kilka produktów dla kotów, które mogą zaskoczyć nie tylko samego mruczka, ale także samego opiekuna!

Wyprawka dla kota powinna zawierać wiele elementów. Każdy ma za zadanie ułatwiać życie zarówno mruczkowi, jak i jego opiekunowi. Istnieją także produkty dla kota, które w praktyce są przeznaczone bardziej dla człowieka aniżeli dla samego zwierzaka. Tak czy owak, rynek zoologiczny jest bardzo interesujący i rozwija się w szybkim tempie. Jednak niektóre propozycje producentów naprawdę zaskakują!

Ilość kotów domowych rośnie

Jak wynika z najnowszych badań Pet Owners Survey American Pet Products Association 2019-2020, w prawie 43 milionach amerykańskich gospodarstw domowych zamieszkuje kot. To około 34 procent wszystkich gospodarstw domowych! Co więcej, w przeciętnym domu zamieszkują nawet dwa koty. W Polsce dane firmy badawczej Euromonitor International mówią o 6 milionach kotów mieszkających w domach. Liczba kotów w polskich domach wciąż rośnie. Nic dziwnego, że rośnie i w zaskakującym tempie rozwija się także rynek usług i produktów skierowanych do opiekunów tych zwierząt.

Zaskakujące produkty dla kota

Koci opiekunowie regularnie robią zakupy dla swoich podopiecznych. Żwirek i karma to coś, bez czego po prostu nie da rady obejść się na co dzień. Naszym ulubieńcom kupujemy także zabawki, drapaki, legowiska, transporterki, prezenty na okazję i… bez okazji. No i oczywiście są jeszcze rzeczy o kociej tematyce przeznaczone dla nas – opiekunów.

Poniżej zebraliśmy kocie produkty, które mogą wprawić w zadziwienie zarówno kota, jak i człowieka. Część z nich została zaprezentowana na Global Pet Expo 2019, a jedna z pozycji pochodzi z Polski. Wszystkie wyróżniają się na tle konkurencji – wystarczy spojrzeć, by wyzbyć się wątpliwości.

1. Neonowy żwirek

Żwirek dla kotów Ultra Pet występuje w neonowych kolorach: fioletowym, niebieskim, limonkowym, pomarańczowym i różowym. Jest chłonny, lekki, bezpyłowy, wygodny i… ładny (?).

View this post on Instagram

Stripes? Polka dots? Why not both? ? #NEONLitterArt #NEONLitter

A post shared by NEON Litter (@neonlitter) on

2. Plecak na kota

Idziemy na wycieczkę, bierzemy… kota w teczkę? Jeśli podróżujesz ze swoim pupilem, plecak wydaje się wygodnym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że nie każdy mruczek lubi podróżować! Dla niektórych domatorów wycieczka może wiązać się z niepotrzebnym stresem.

3. Drzwiczki dla kota

To nie są zwyczajne drzwiczki dla kota. Mają wbudowany czytnik… kociego pyszczka! Arkaiz Garro opracował urządzenie, które po rozpoznaniu pyszczka kota, wysyła opiekunowi SMS-a z informacją o gościu, który czeka, by wpuścić go do mieszkania.

4. Litter Genie Cat

Litter Genie Cat to przyjazny dla ludzkiego nosa system usuwania kuwetowych nieczystości. Do „magicznego” wiaderka ze specjalnym wkładem wrzuca się zużyty żwirek i… już! Technologia zapachu Barrier podobno blokuje także rozprzestrzenianie się zarazków. I największy szok: wiadro opróżnia się nawet co kilka tygodni.

jackson-galaxy-litter-genie
Fot. Amazon.com

5. Ceramiczna kuweta 50Cats

Dzieło Mariusza Jaraczewskiego zachwyciło cały świat. Ceramiczna kuweta, choć oryginalna sama w sobie, stała się prawdziwie sławna za sprawą szejka z Bahrajnu, a raczej jego kotki Szeherezady, która umiłowała sobie polski produkt. Specjalnie zaprojektowana dla niej kuweta została ozdobiona rubinami z Birmy. Ceramiczna kuweta jest nie tylko estetyczna, ale także zdecydowanie bardziej higieniczna od plastikowej. Jej koszt to ok. 400-500 zł.

6. Bieżnia dla kota The Little Cat

Koty, nawet te najbardziej leniwe, potrzebują ruchu. Zapracowany opiekun nie zawsze jest jednak w stanie zapewnić pupilowi odpowiednio dużo zabawy. Dlatego naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma The Little Cat. Oferuje inteligentną bieżnię dla kota, która działa na takiej samej zasadzie, co popularne kołowrotki dla gryzoni, z tą różnicą, że jest znacznie większa i wygląda bardziej stylowo. Wartość urządzenia szacuje się na 1800 $, a więc ok. 6700 złotych…

7. Wino dla kota

Pinot MEOW to płynna kocimiętka stworzona w celu dostarczenia kulinarnych przyjemności naszym mruczącym przyjaciołom. To mieszanka starannie wyselekcjonowanej kocimiętki i buraków, które nadają świeżego smaku i wyrazistego rubinowego koloru. Producent oferuje także inne smaki: moscato i white kittendel ros. Czas wznieść toast?

Czy macie jakieś ulubione i zarazem zaskakujące produkty dla kota? Koniecznie pokażcie nam je w swoich komentarzach!

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments