Wzruszająca reakcja kota na powrót opiekuna


Jeśli znasz kogoś, kto szerzy tezę o kociej oziębłości i o tym, że koty nie tęsknią za swoimi opiekunami, to koniecznie pokaż mu to nagranie.

O kotach krąży błędne przekonanie, że te nie przywiązują się do ludzi, że nie czekają na nich i że w ogóle nie nawiązują z opiekunem żadnej więzi. My, szczęśliwi koci opiekunowie wiemy, że to nieprawda. Co więcej, potwierdzenia kociego przywiązania obserwujemy codziennie. Niech poniższy filmik będzie dowodem dla wszystkich niedowiarków, że kot tęskni za swoim opiekunem! Zobaczcie, jak Pusic przywitał ulubionego człowieka po jego 20-dniowej nieobecności.

Kot tęskni za swoimi ludźmi

To prawda, że koty są bardziej niezależnymi i skrytymi pupilami niż np. psy. Jednak to, że nie okazują nam swoich uczuć, nie oznacza, że ich nie mają. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Koty to niesłychanie wrażliwe stworzenia i bardzo przeżywają rozłąkę ze swoim opiekunem. Tyle że… na swój sposób. Poza tym często zdarza się, że to człowiek nie potrafi odczytywać kocich emocji. To, że mruczek nie skacze na nas, tak jak psiak, nie oznacza, że się nie cieszy z naszego powrotu, chociażby z pracy. Sam fakt, iż przyszedł do drzwi, a następnie usadowił się gdzieś w naszej okolicy, jest kocim dowodem na to, że lubi nasze towarzystwo i że brakowało mu naszej obecności.

Czy kot tęskni za swoim opiekunem? Oczywiście, i to bardzo mocno. Czasami może nawet popaść w depresję z powodu tęsknoty za swoim człowiekiem. Zwłaszcza jeśli zostaje sam zbyt często. Duża ilość kocich problemów behawioralnych wynika z permanentnej samotności, na jaką skazują te zwierzęta ich ludzie.

Fenomenalny Cat Pusic

Nasz przytulaśny bohater to kot z nieciekawą przeszłością. Został porzucony w dzieciństwie i z powodu złego stanu zdrowia miał jedynie 20% szans na przeżycie. Na szczęście spotkał na swojej drodze opiekunów, którzy dali mu szansę i nowy kochający dom. Pusic z wyjątkową czułością okazuje wdzięczność za uratowane życie. Jego fani nazywają go najbardziej uczuciowym kotem na świecie. O wzruszającej przeszłości Pusica możesz przeczytać TUTAJ.

Pusic obala wszelkie niesprawiedliwe stereotypy na temat kociej oziębłości. Na poniższym filmiku możemy zobaczyć, jak bardzo kot tęskni za swoim opiekunem podczas jego dłuższej nieobecności i w jak rozczulający sposób się z nim wita, gdy ten wreszcie wraca do domu. Przyznajcie się – komu zakręciła się łezka wzruszenia?

Nie wszystkie koty w tak otwarty sposób okazują swoje uczucia. Niektóre robią to w dużo bardziej skryty i subtelny sposób. Zanim więc oskarżysz mruczka o obojętność, zastanów się, czy rozumiesz język jego komunikacji. Ponieważ ten bywa skomplikowany, musisz włożyć odrobinę trudu, by go poznać.

Doceniajmy każdą formę czułości, jaką zaszczycają nas nasi puchaci przyjaciele. Nie skrywajmy też przed nimi naszych własnych emocji – mruczki rozumieją je i doceniają. Na swój własny, koci sposób 🙂

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments