Kot z dodatkowym chromosomem – wygląda dziwnie, ale kocha tak samo!


Ten kotek różni się od innych, jednak ma wielkie serduszko, które pragnie miłości, jak każde inne! Może nawet bardziej?

Choć ten kot prezentuje się inaczej niż wszystkie inne, to dokładnie tak samo okazuje uczucia, w tym radość z powodu odnalezienia kochającej rodziny, której zawsze tak bardzo pragnął! Kot z dodatkowym chromosomem – choć wygląda dziwnie, to kocha tak samo…

W wieku sześciu miesięcy Maverick został przekazany do nowojorskiego centrum opieki nad zwierzętami. Jego dotychczasowi opiekunowie nie mogli dłużej zajmować się kotkiem.

Kot z dodatkowym chromosomem

Kotek Maverick urodził się z dodatkowym chromosomem. Można powiedzieć, że boryka się z chorobą genetyczną odpowiadającą ludzkiemu zespołowi Downa. Ma również łagodny przypadek wodogłowia (gromadzenie się płynu w mózgu). Przez to wszystko wygląda zgoła odmiennie od pozostałych kotowatych. On sam natomiast nie uważa, że jest inny, a już na pewno nie gorszy. Trochę gorzej widzi i głośniej oddycha. Ale równie mocno chce żyć i być kochanym.

Maverick ze swoimi zmianami genetycznymi widocznymi na pyszczku odrzuca wielu ludzi. Lecz wszyscy miłośnicy kotów, którzy do tej pory mieli styczność z tym kocurkiem, pałają do niego wyłącznie pozytywnymi emocjami. Kot z dodatkowym chromosomem jest bowiem uroczy, pewny siebie, zabawny. Zaraża energią, siłą i wolą walki. Niekończące się baranki i mruki świadczą o tym, że kotek dobrze się czuje i pragnie żyć. Nie chce chować się w kąt, z zadowoleniem przebywa w centrum uwagi i potrafi śmiało o nią prosić. Świetnie reaguje na inne zwierzęta – od razu chciałby się z nimi zaprzyjaźnić i zaprosić je do wspólnej zabawy.

Lepsze życie dla Mavericka

Marzeniem wolontariuszy było, aby Maverick znalazł najlepszy na świecie dom z kochającymi opiekunami. W końcu dotarli do Tary Kay, założycielki Odd Cats Sanctuary w Salem w stanie Massachusetts. Zapytali, czy mogą pomóc maluchowi. Odd Cats specjalizuje się w opiece nad kotami i kociętami o specjalnych potrzebach. Najwspanialsze jest to, że organizacja nie tylko zaproponowała, że zajmie się zdrowiem kotka, ale także zapewni mu dożywotnią opiekę, by nieprzerwanie mógł cieszyć się stałym domem.

Po przyjeździe do nowego domu Maverick od razu zaczął mruczeć i przyjaźnie ocierać się o wszystkie przedmioty. Może i wygląda dziwnie, ale w środku jest normalnym kotkiem, z takimi samymi potrzebami. Szybko się zadomowił i poczuł komfortowo. Bardzo pragnął mieć swój dom i to marzenie w końcu się spełniło – z pewnością jest z tego powodu niezmiernie szczęśliwy i wdzięczny. Odwzajemnia się uczuciem ze wszystkich swoich sił!

kot z dodatkowym chromosomem
Facebook/The Odd Cat Sanctuary MA

Opiekunowie chorego kotka uważają go za najwspanialszą małą istotkę na świecie. To radosny kot z ujmującym charakterem! Niezwykle przyjazny Maverick wszystkich dookoła zaraża optymizmem i przyjacielskim nastawieniem. Jest chodzącym dowodem na to, że inny wcale nie oznacza gorszy!

źródło: lovemeow.com  | foto: The Odd Cat Sanctuary MA

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments