Niewidomy, ale olśniewający. Poznaj tego niezwykłego kota!


Historia, która kryje się za popularnością tego kocurka, łapie za serce!

Niewidomy kot z pięknymi oczami podbił serca nie tylko swoich opiekunek, ale także wielu internautów. To urocze stworzenie przeszło naprawdę wiele… Poznaj jego historię!

Historia Pico

Pico, bo takie imię nosi nasz dzisiejszy bohater, to kot norweski, któremu życie nie szczędzi nieszczęść. Mimo to ten dzielny maluch codziennie udowadnia, że każdy może być piękny na swój sposób oraz pokazuje, że nie warto się poddawać. Kiedy Pico był bezdomnym mruczkiem, uległ wypadkowi. Potrącił go samochód. Mimo szybko udzielonej pomocy weterynaryjnej maluch był w śpiączce przez 3 dni. Potem nastąpiło coś, co zszokowało wszystkich – cudownie ozdrowiał i zaczął powoli wracać do siebie.

Jak dom znalazł mruczka?

Szczęśliwy traf chciał, że gdy Pico przebywał pod opieką weterynarza, do kliniki przybyły dwie kobiety. Była to Marie-Josse Brisson oraz jej córka Monica. Gdy zobaczyły poszkodowanego malucha, ich serca zabiły mocniej. Od razu postanowiły, że dadzą Pico nowy, kochający dom i będą się o niego troszczyć. Jak powiedziały, tak zrobiły. Pico do dziś znajduje się pod ich troskliwą opieką.

Niewidomy kot z pięknymi oczami – czy zawsze tak było?

Niestety beztroskie życie Pico nie trwało długo. Pięć lat temu, gdy miał zaledwie cztery lata, zapadł na jaskrę. To podstępna i niekiedy nieuleczalna choroba, o której więcej możesz przeczytać TUTAJ. Pico dotknęła ona prawdopodobnie w wyniku infekcji oka. Kolor jego oczu zaczął się stopniowo zmieniać z zielonego na szary, a następnie mlecznobiały.

Marie-Josse i Monica nie były w stanie mu pomóc. Mruczek w wyniku choroby stracił wzrok. Jednak kobiety nie zarzuciły opieki nad nim. Wręcz przeciwnie – troszczą się o niego i pomagają w codziennym życiu. Choć, jak same mówią, Pico radzi sobie całkiem dobrze mimo utraty wzroku. Czasem zdarza mu się zahaczyć lub potknąć o jakiś mebel, ale zwykle nie ma problemu z poruszaniem się po domu, znalezieniem miski z karmą czy kuwety. Ten dzielny mruczek zdobywa nowych fanów w mediach społecznościowych dzięki swojemu niezwykłemu wyglądowi. Warto wiedzieć, jaką historię ma za sobą ten niewidomy kot z pięknymi oczami.

Czytaj też: 4 rasy kotów o białym umaszczeniu. Która jest najpiękniejsza?

źródło i zdjęcie główne: Mirror

Autor: Julia Dzierżak
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments