Jak upamiętnić kota? 3 oryginalne pomysły

fot. Shutterstock

Od odcisku łapy z ceramiki po osobisty tatuaż... Poznaj nietypowe sposoby na upamiętnienie kota.

Ludzie wpadają na przeróżne pomysły na to, jak zachować wspomnienia po swoim pupilu. Czynią go modelem obrazu lub bohaterem tatuażu. Powstają coraz to bardziej niezwykłe sposoby na upamiętnienie swojego kota. Niektórzy podzielili się ze światem swoimi pomysłami na zatrzymanie pupila w ludzkich sercach.

Miejsce w operze

Kot, pan Horatio Parmouk, jeszcze za życia zagościł w operze. Na stałe.

Zasponsorowaliśmy miejsce w operze, by nosiło imię naszego kota. Pan Horatio Parmouk, nasz ukochany kot, pojawił się w naszym domu jako przybłęda i już nigdy z niego nie wyszedł. Był dużym, czarnym kocurem o najsłodszym usposobieniu i został nazwany na cześć postaci z Opactwa Downton. Wszyscy go kochali. Miał własną stronę na Facebooku, nosił różne stroje w zamian za herbatnika lub sześć… A nawet wystąpił w reklamie firmy produkującej kapelusze. Zanim zmarł, zasponsorowaliśmy mu miejsce w London Coliseum, aby widzowie opery mogli teraz siedzieć na fotelu jego imienia. Był prawdziwą kocią osobowością – mówi Cathy Peake, angielska pielęgniarka.

A photo of Mr Horatio Parmouk wearing his opera outfit in the seat sponsored in his name at the London Coliseum.fot. Cathy Peake|Guardian Community

Odcisk łapki

Niektórzy szukają sposobu na to, jak namacalnie poczuć, że kot, którego już nie ma, jednak jest.

Po tym, jak nasza ukochana Catherine Cattington została potrącona przez samochód, poddaliśmy ją kremacji. Część jej prochów artysta wkomponował w piękny model żywiczny śpiącego kota. Zrobiliśmy odcisk jej łapy. Oprócz tego wykorzystałam umiejętności z lekcji garncarstwa – zrobiłam pieczątkę z odcisku kotki i przeniosłam go na boki zrobionego przez siebie dzbanka zamiast rączki. Skoro nie mogę przytulić koteczki do swej piersi, muszę mieć coś, co można dotknąć, i co mi ją przypomnia – opowiada angielska archeolożka Valeria.

Valeria’s milk jug with the paw print of her cat, Catherine Cattington.fot. Valeria|Guardian Community

Kocie tatuaże

W internecie sporo osób dzieli się historiami tatuaży, jakie zdobią ich ciała. Jak się okazuje, nierzadko powstają one właśnie na pamiątkę zmarłego pupila.

Znalazłam Kittie na dworze 14 lat temu. Była taką wyluzowaną kotką… Po prostu spała cały dzień. Oprócz jej miękkiego futra, uwielbiałam w niej to, że kiedy miauczała, brzmiała jak kaczka. Zrobiłam ten tatuaż kilka miesięcy po jej śmierci. Tęsknię za nią i myślę o niej każdego dnia – zwierza się @sdeuvall.


fot. Buzzfeed.com

Każdej nocy Fred kładł się z głową na moim bicepsie, żebym mogła go podrapać przed snem. Po jego śmierci zrobiłam ten tatuaż, aby kot, z którym się wychowywałam, nadal spał u mojego boku, na moim bicepsie… Tak samo jak za życia – opowiada @elleedee.


fot. Buzzfeed.com

Co myślicie? Jesteście zaskoczeni, wzruszeni, a może… zniesmaczeni?

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Koty.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „Poznaj całą prawdę o kotach”

źródła: https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2021/oct/20/we-sponsored-an-opera-seat-for-our-cat-readers-on-commemorating-their-beloved-pets | https://www.buzzfeed.com/christopherpena/tattoos-dedicated-to-pets-that-will-warm-your-heart

Autor: Pola Bajera
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments