14.01.2020
A gdyby koty były odrobinę większe? Jak wtedy wyglądałby świat?
Nikoletta Parchimowicz
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Z przyjemnością oglądamy gigantyczne koty Andrey Scherbaka. Jesteśmy jednak pewni, że w przypadku mruczków rozmiar nie ma znaczenia.
Instagram//odnoboko
Mówi się, że kochanego ciałka nigdy za wiele. A gdyby tak nasze mruczki były kilkanaście razy większe? Gigantyczne koty z pewnością opanowałyby świat! Rosyjski artysta Andrey Scherbak postanowił to sprawdzić. Stworzył ponad 150 fotomontaży obrazujących wielkie koty w codziennej rzeczywistości. Jak mu to wyszło? Sprawdźcie sami! Wybraliśmy 15 najciekawszych propozycji.
Gigantyczne koty Andrey Scherbaka
Obecność kotów jest dla ich opiekunów nieoceniona. Przynosi wiele satysfakcji i radości. Koty mają zbawienny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka, co wielokrotnie udało się udowodnić. Czy jednak wspólne życie człowieka i kota byłoby możliwe, gdyby te miały większe rozmiary? Mogłoby być trudno, jednak mruczkom nie tak łatwo się oprzeć. Nawet takim wielkim!
Prawdziwe wielkie koty
Chociaż powyższe zdjęcia to czysta fikcja, w naturze również możemy podziwiać koty większe od pospolitych mruczków domowych. Niektóre z nich osiągają naprawdę pokaźne rozmiary. Czy wiesz, jakie są największe rasy kota domowego?
Pierwsze miejsce w tym rankingu należy do maine coona. To kotom tej rasy przypadły wszystkie rekordy Guinnessa. Oczywiście nie wszystkie majkuny będą równie gigantyczne – wiele zależy od genów. Dużą rasą jest także savannah, a im bliżej osobnikowi do dzikiego kuzyna – serwala afrykańskiego, tym większe rozmiary może osiągnąć mruczek. Większa od savannah jest Ashera – to niezwykła, opatentowana rasa, której przestawiciel, stojąc na tylnych łapach, może osiągać nawet 120 centymetrów. Wielkimi kotami są także norweskie leśne – a gęsta i bujna sierść jedynie potęguje to wrażenie. Obok wyżej wymienionych ras dumnie stoi także chausie – krzyżówka kota domowego z dzikim azjatyckim kotem błotnym. Chausie to rasa dwa razy większa od zwykłego kota domowego. Sporymi gabarytami pochwalić mogą się również kot bengalski, kot syberyjski, kot brytyjski i ragdoll.
Z przyjemnością oglądamy dzieła Andrey Scherbaka. Jesteśmy jednak pewni, że w przypadku kotów rozmiar nie ma znaczenie. Miłość, jaką od nich otrzymujemy, zawsze będzie tak samo ogromna. Bez względu na to, czy nasz pupil jest pokaźny czy raczej filigranowy.
Źródło: Instagram/odnoboko
Polecane przez redakcję
Reklama
Miłośniczka kotów, catsitterka, behawiorystka. Piszę o kotach od wielu lat. O ich naturze uczę się natomiast, odkąd pamiętam. Czuję z kotowatymi niesamowitą więź i porozumienie.
Polecane przez redakcję
Reklama
Zobacz powiązane artykuły
08.12.2023
Serwal uciekł z domu pod Bydgoszczą. Błąkał się na wolności przez trzy dni!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Udomowiony serwal uciekł z domu pod Bydgoszczą. Kot o imieniu Pimpek biegał na wolności przez trzy dni. Sprawdźmy, jak wyglądały poszukiwania serwala.
undefined
29.11.2023
San Juan nie dla kotów – są niezgodne z krajobrazem kulturowym
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Od dobrych kilku lat przemykają brukowanymi uliczkami historycznej dzielnicy Portoryko. Od czasu do czasu dają się pogłaskać turystom czy zrobić sobie zdjęcia. Nie wszyscy są jednak ich zwolennikami.
undefined
24.11.2023
Po raz pierwszy sklonowano kota przy użyciu wyłącznie chińskiego sprzętu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Kot został sklonowany przy użyciu wyłącznie chińskich narzędzi. Chiny osiągnęły zatem samowystarczalność, jeśli chodzi o przeprowadzanie procesu klonowania... Co z tego wyniknie?
undefined