6 pomysłów na Dzień Matki z kotem


Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To idealny czas, aby świętować go ze swoim dzieckiem. Kocim dzieckiem ;)

Masz w domu czworonożne dziecko? Zatem nie może spotkać cię nic lepszego niż świętowanie z nim Dnia Matki! W tym dniu zrezygnuj z Facebooka, Instagrama i innych mediów społecznościowych. Zamiast tego sprawdź naszych 6 pomysłów na to, jak spędzić Dzień Matki ze swoim kotem, przy okazji celebrując więź, która was łączy. Oczywiście z przymrużeniem oka 😉

1. Błogie lenistwo

Jak spędzić Dzień Matki z kotem? No oczywiście, że na błogim lenistwie. Tak, twój mruczek jest mistrzem spania. Nie tylko zaśnie o każdej porze dnia, ale też w niemal w każdej pozycji. W tym dniu pozbądź się wszelkich wyrzutów sumienia i wstań później niż zazwyczaj, a najlepiej nie wychodź z łóżka. Oczywiście nie zapomnij zaprosić do swojego „legowiska” kota, który z przyjemnością będzie z tobą odpoczywał. Jego miarowe mruczenie nie tylko pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie, ale też pomoże ci się zrelaksować. Brzmi idealnie, prawda?

2. Śniadanie do łóżka

Czy jest na świecie osoba, która pogardziłaby śniadaniem zjedzonym w… łóżku? No dobrze, może i – a raczej na pewno – kot nie zrobi ci jedzenia i nie przyniesie go pod wskazany adres, ale z pewnością potowarzyszy ci w konsumpcji tego, co sam przygotujesz – zarówno dla siebie, jak i swojego miauczącego pupilka.

3. Łowy do białego rana

Wcale nie chodzi tu o zakupowe łowy – no, chyba że zapolujecie na ubrania z kocim motywem 😉 Koty wiedzą, że oprócz drzemek ważna jest także aktywność fizyczna. A ty szukasz ciągle wymówek, byle tylko się nie zmęczyć: „Od poniedziałku zacznę ćwiczyć..”, „Samej mi się nie chce…”. Dzień Matki to idealny czas, aby to zmienić. W końcu masz najlepsze towarzystwo do wylewania siódmych potów. Możesz być pewna, że ta współpraca wam obu wyjdzie tylko na zdrowie. Poza tym, bez ciebie polowanie na wędkę nie ma najmniejszego sensu.

4. Wspólna laurka

W tym wyjątkowym dniu mamy od swoich pociech otrzymują piękne laurki. Co prawda koty nieraz udowodniły, że są z nich artyści na miarę Picasso, to jednak same z siebie nie zrobią takiej kartki. Ale nic straconego. Sama możesz poczuć się jak dziecko i zrobić dla siebie laurkę. A wtedy możesz być pewna, że z pomocą przybędzie kot i… poprawi twoje dzieło – bez odbitej łapki, sierści i innych kocich śladów nie ma laurki!

5. Doceń każdy prezent

Jeśli chodzi o prezenty, to koty mają dość osobliwy gust. Pamiętaj jednak, że nie liczy się podarunek, a sam gest. Dlatego nie złość się, ani nie obrażaj, kiedy na twojej poduszce znajdziesz przyniesioną przez mruczka mysz. Doceń trud, który włożył w upolowanie zdobyczy – w końcu zrobił to poniekąd też i dla ciebie.

6. Pamiątkowe zdjęcie

Jak jeszcze spędzić Dzień Matki z kotem? Na robieniu pamiątkowych, wspólnych zdjęć do albumu. Nie może w nim przecież zabraknąć twojego kociego dziecka.

Dzień Matki z kotem…

To tylko nieliczne przykłady na to, jak możesz spędzić ten wyjątkowy dzień ze swoim kotem. Jeśli masz inne pomysły, to koniecznie podziel się nimi z nami w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi!

Autor: Magdalena Olesińska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments