Kotka straciła przyjaciółkę. Opiekunowie pokazali jej kępkę sierści…


Reakcja tego kota na futerko jego zmarłej przyjaciółki poruszy każde serce...

Niektórzy badacze są sceptyczni co do tego, czy koty są w stanie za sobą tęsknić. Jednak ta rozczulająca historia jest kolejnym dowodem na to, że nie wszystko da się ująć w naukowe ramy. Zobacz, jak wyglądała reakcja kota, na kępkę futerka jego kociej przyjaciółki, znajdującej się już za Tęczowym Mostem.

Koty są bardzo uczuciowe

Koty to bardzo uczuciowe zwierzęta. Choć wiele ich zachowań dyktuje instynkt, to kocie serduszka skrywają wiele emocji. Tęsknota i przywiązanie to niektóre z nich. Wbrew obiegowej opinii, wiele mruczków uwielbia też towarzystwo. Oczywiście nie wszystkie osobniki bezproblemowo dogadają się z innym zwierzakiem, ale łatka samotnika została przyklejona do kotów niesprawiedliwie. Oto dowód!

Sen i Alesana
fot. thedodo.com — Emma Pearce

Utrata przyjaciółki

Kotki Alesana i Sen żyły razem przez większość swojego życia i zawsze były najlepszymi przyjaciółkami. Cały swój czas koty spędzały wspólnie. Razem spały, razem się bawiły, a ich ulubionym zajęciem była wzajemna pielęgnacja. To, że koty się o siebie troszczyły, widać było gołym okiem. Niestety, po 8 latach wspólnego życia u Alesany zdiagnozowano raka. Terapia nie przyniosła skutków, choroba zabrała kotkę pewnego bożonarodzeniowego poranka.

Nie tylko opiekunom trudno było pogodzić się z tą stratą. Sen zniosła ją chyba jeszcze gorzej. Codziennie szukała swojej kociej towarzyszki. Niemożliwe było wytłumaczenie jej, co się stało. Przesiadywała w oknie i obserwowała podwórko, jakby na kogoś czekała. Chodziła także po domu i zaglądała z nadzieją do pokoi, w których kiedyś lubiła przebywać Alesana.

sen i Alesana
fot. thedodo.com — Emma Pearce

Reakcja kota na kępkę futerka

Rodzina postanowiła upamiętnić swoją kochaną kotkę, która odeszła na zawsze. Zwierzak został skremowany, a prochy zajęły honorowe miejsce w domu. Na pamiątkę zachowano też kępkę futra Alesany. Opiekunka mruczków, Emma Pearce wpadła na pomysł, by pokazać ją stęsknionej Sen. Jaka była jej reakcja? To złamie wam serca…

Kiedy Sen zobaczyła futro Alesany, natychmiast zaczęła je lizać i pocierać o nie swój pyszczek. Wydawać by się mogło, że od razu wiedziała, czyj zapach poczuła i że futro pochodzi od jej najlepszej przyjaciółki. Pearce miała nadzieję, że pokazanie futerka pomoże Sen zrozumieć, co się stało i w końcu się z tym pogodzić.

Reakcja Sen nie była jednorazowa. Za każdym razem, gdy otrzymała możliwość powąchania czarnej sierści swojej dotychczasowej kompanki, zachowywała się tak samo.

Sen wącha futerko
fot. thedodo.com — Emma Pearce

Staramy się dać jej jak najwięcej miłości i wciąż ją przytulamy, aby nie czuła się zbyt samotna – mówi Pearce o osamotnionej kotce.

Zachowanie Sen i jej reakcja jednoznacznie wskazuje na to, że z Alesaną łączyła ich nierozerwalna więź. Strata towarzyszki była dla niej trudnym i bolesnym doświadczeniem. Prochy, futerko i odcisk łapki w ramce z pewnością pomogą opiekunom w pogodzeniu się ze stratą pupila. Dzięki temu będą mieli wrażenie, że kotka wciąż jest z nimi.

Sen jednak będzie musiała poradzić sobie z tym po kociemu… A może w jej życiu pojawi się wkrótce nowa towarzyszka?

źródło: www.thedodo.com | zdjęcia: Emma Pearce

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments