Czy koty potrafią pływać?


Większość kotów nie przepada za kąpielami. To nie znaczy, że nie potrafią pływać. Umiejętność pływania jest instynktowna. Musi tylko zaistnieć wyższa potrzeba, by mruczek zechciał zamoczyć łapki. Tak jak pewien kot w Portland w Oregonie.

Większość kotów nie przepada za kąpielami. To nie znaczy, że nie potrafią pływać. Umiejętność pływania jest instynktowna. Musi tylko zaistnieć wyższa potrzeba, by mruczek zechciał zamoczyć łapki.
Tak jak pewien kot w Portland w Oregonie.

Ulewne deszcze i nawałnice zamieniły ulice miasta Portland (Oregon, USA) w rwące rzeki. Silne opady trwają od tygodnia. Mieszkańcy muszą przeczekać w domach albo – brnąć w wodzie sięgającej po pas.

Pewien kot postanowił wziąć sprawy we własne łapki i nie zważając na nurt, skoczył do wody, by pokonać ulicę wpław. Jego opiekun na szczęście w porę dostrzegł mruczka, zabrał do domu i wysuszył.

Według serwisu meteorologicznego The National Weather Service, ulewne deszcze mogą powodować powodzie w północno-zachodniej części Oregonu oraz na południowym wschodzie Waszyngtonu. Ostrzeżenie dotyczące opadów trwa do godzin popołudniowych w czwartek.

 

Array