Noworoczne postanowienia kociarza – zostań jeszcze lepszym kocim opiekunem!

fot. Shutterstock

Ostatni dzień w roku - czas na podsumowania i rachunki sumienia. Jak wyglądają noworoczne postanowienia kociego opiekuna?

Jeśli należysz do tych osób, które zawsze tworzą listę noworocznych postanowień, to najwyższa pora się za nią zabrać. Zresztą, kto z nas chociaż raz w życiu ich nie miał 😉 W końcu Nowy Rok to nowe nadzieje. A jak mogłyby wyglądać noworoczne postanowienia kociarza? Oto kilka z nich. Koniecznie sprawdź, czy wszystkie znajdują się na twojej liście.

1. Będę uważniejszy

Postaram się uważniej cię słuchać i obserwować, lepiej rozumieć twoją mowę ciała czy rozpoznawać ton miauknięć. Już wiem, że załatwiając swoje potrzeby poza kuwetą, nie robisz mi na złość, a chcesz mi przekazać coś bardzo ważnego o swoim zdrowiu. Albo po prostu przypominasz, że zapomniałem wyczyścić twoją toaletę.

2. Będę spędzać z tobą więcej czasu

Postaram się nie zostawiać cię samego w domu na dłużej niż 8 godzin dziennie. Wiem, jak denerwujesz się, spędzając całe dnie samotnie w czterech ścianach. Wiem też, że rozpoznajesz moje kroki na schodach i porę powrotu i że bez zegarka wiesz, o której godzinie powinienem otworzyć drzwi. Dla ciebie mogę nawet zrezygnować z kilku wyjść ze znajomymi.

kot chce ukraść kanapki
fot. Shutterstock

3. Koniec z niezdrowym jedzeniem

Zadbam o twoją dietę. Będę serwował ci jedynie najzdrowsze jedzenie, które pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie. Koniec z częstowaniem szyneczką czy innym rzeczami z mojego stołu. Koniec z nieograniczonym dostępem do kocich chrupek. Wiem, że tobie też zdarza się zajadać nudę i stres, a sól ci szkodzi. Dlatego więcej czasu będziemy spędzać razem – na wspólnej zabawie i ruchu. Pomożesz mi nie przyrosnąć do fotela… i być dłużej młodym.

4. Zero przemocy słownej i fizycznej

Nie będę na ciebie krzyczał ani cię nie uderzę. Choćbyś nie wiem, jak bardzo starał się mnie zdenerwować. Najlepiej nie próbuj mnie wyprowadzać z równowagi, szkoda kocie twojego czasu i wysiłku.

5. Do lecznicy pójdę nie tylko wtedy, gdy już zachorujesz

Wiem, jak bardzo stresuje cię podróż do lecznicy weterynaryjnej – mnie też. Ale te wizyty i kontrolne badania są dla twojego dobra – chcę, abyś jak najdłużej był ze mną. Sprawdzę w książeczce zdrowia, kiedy wypada kolejny termin szczepień i odrobaczenia. I będę ich pilnował. Zafunduję ci też coroczne profilaktyczne badanie krwi, bo wiem, jak świetnie potrafisz ukryć swoją chorobę czy ból. Czasem muszę być od ciebie sprytniejszy i wykryć dolegliwości, zanim będzie za późno.

Mogę ci też obiecać, że dołożę wszelkich starań, by zmniejszyć twój stres podczas podróży do weterynarza – w naszej kociej apteczce zawsze będzie czekał spray z kocimi feromonami, a transporterek wyłożę twoim ulubionym kocykiem, byś czuł się w nim prawie jak w domu. Zakupię też ochraniacz na transporter – zimą ociepli, a dodatkowo zniweluje nadmiar bodźców, dźwięków i obrazów z zewnątrz.

6. Bardziej zadbam o twoje bezpieczeństwo

Wiem, że kochasz wolność, ale nie będę cię wypuszczać bez dozoru na dwór. Spacery – tak, ale wspólne. Na smyczy i w półszorku. Nie chciałbym, abyś kiedyś zgubił drogę powrotną do domu i pozostał bezbronny w tym wielkim świecie. Dlatego w tym roku cię zaczipuję – nawet, jeśli nie wychodzisz z domu. Na wszelki wypadek. Żebyś nigdy przenigdy mi się nie zgubił, a jeśli mimo to zaginiesz – łatwiej cię znajdę 😉

7. Zadbam o twoją rozrywkę i przyjemności

Zabawki i pudełka, drapaki i kocie przysmaki – w tym roku także ci ich nie zabraknie. Ponadto obiecuję, że codziennie będziemy się dobrze bawić ganiając za wędką z piórami. Wiem, że bez zabawy się nudzisz i możesz nawet popaść w depresję, ale dołożę wszelkich starań, byś mógł te słowa wyrzucić ze swojego kociego słownika.

8. Zabezpieczę balkon

Zlecę wreszcie osiatkowanie balkonu i kupię ograniczniki na uchylne okna. Dla twojego bezpieczeństwa i mojego spokoju sumienia. Na wiosnę wspólnie urządzimy catio na naszym balkonie, takie z kocimiętką, lawendą, koszykami wiklinowymi, mięciutkimi legowiskami i poduszkami. To będzie nasz mały Tajemniczy Ogród 😉

Noworoczne postanowienia kociarza…

Cóż, będę po prostu lepszym opiekunem. Będę cię częściej przytulać i głaskać – oczywiście za twoim przyzwoleniem. Będę również ci częściej powtarzać, jak bardzo jesteś dla mnie ważny i jak bardzo cię kocham.

Autor: Joanna Nowakowska
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments