Ten kot zawstydził profesjonalnych zawodników wspinaczki. Zobacz film!


Fascynująca sytuacja miała miejsce w Japonii. Kot wspinacz pokonał trudną ściankę w niecałe dwie minuty! To naprawdę niezły wynik.

To niesamowite, z jaką gracją, elegancją, ale również odwagą podszedł do zadania ten kot. Bez problemu poradził sobie z prawdziwą ścianką wspinaczkową! Swoim popisem zawstydził niejednego wspinacza. Tor pokonał bowiem bezbłędnie, bez zabezpieczenia i bez żadnego przygotowania. Ten kot to utalentowany wspinacz!

Kot to urodzony wspinacz

To prawda, koty potrafią się wspinać po półkach, drzewach, niektóre nawet po skałach. Jednak ten kot, a właściwie kotka – bo nasza opowieść dotyczy damy – zachwyciła wszystkich tym, jak wspięła się po ściance wspinaczkowej. A każdy, kto miał okazję postawić kiedyś choć krok na ściance, wie, że to wcale nie jest takie proste.

Opisywana sytuacja miała miejsce w Bouldering Gym BOULBAKA w Okinawie w Japonii. Koci wyczyn trwał mniej niż dwie minuty. To naprawdę niezły wynik! Obserwując nagranie, możemy zauważyć, z jakim zaangażowaniem kotka pokonuje kolejne etapy ścianki. Widać, że każdy jej ruch jest przemyślany, a do utrzymania równowagi zwierzę używa wszystkich części swojego ciała. Bez wątpienia prawidłowy balans pozwala jej utrzymać ogon. Z kryzysowej sytuacji, która miała miejsce pod koniec trasy, wyciągnęły ją (i to dosłownie) silne łapki.

Od takiego instruktora można uczyć się techniki. Oby tylko równie dobrze poszło zwierzakowi zejście na dół!

Nie wszystkie koty lubią wysokości

Jak się jednak okazuje, koty dzielą się na miłośników wysokości oraz na te, które zdecydowanie bardziej kochają niskie powierzchnie. Nie wszystkie zatem wskakują na wyższe poziomy, gdy tylko nadarzy się taka okazja. Istnieją także takie kocie osobniki, których próżno szukać na dachu, drzewie, czy na szczycie szafy.

Od czego to zależy? Od naprawdę wielu czynników. Na przykład od kociego charakteru, środowiska, w jakim żyje i w jakim się wychował, od siły instynktu, jaki w nim drzemie, od tego, czy ma się przed kim chować albo po prostu od tego, czy to lubi. Czasami też na kocią aktywność ma wpływ wiek, no i oczywiście stan zdrowia. Do wysokopiennego życia są również predysponowane niektóre rasy. Istnieją bowiem koty, które lubują się w terenach jak najbliższych podłodze, np. persy, koty egzotyczne, munchkiny czy koty brytyjskie. Natomiast z zamiłowania do „podniebnych” ekspedycji słyną m.in. koty rosyjskie, syberyjskie, maine coony, abisyńskie, bengalskie, burmille, devon rexy.

Jak widzicie, nie każdy kot lubi się wspinać i nie każdy podołałby wyzwaniu pokonania ścianki. Tym bardziej podziwiamy i gratulujemy japońskiej kici takiego wyczynu!

Źródło: youtube.com

Autor: Nikoletta Parchimowicz
Array
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments